אחסון אתרים - הזהרו מסכנות הטמונות באחסון זול

 

אחסון אתרים הוא הוצאה כלכלית לא מבוטלת. ידוע שמנהלים רבים אשר חושבים על בניית אתר חברה בכדי לנסות למשוך עוד כמה לקוחות לחברה לא מביאים בחשבון את כל ההוצאות הנלוות לבניית אתר. בעוד שבניית אתר זה השקעה התחלתית של בניית אתר ברמה הטכנית, עיצוב אתר, הפקת תכנים ועוד, אחסון אתרים זו הוצאה מתמשכת אשר מלווה את האתר מיומו הראשון (כתנאי להעלתו של אתר לרשת האינטרנט) ועד יומו האחרון. אחסון אתרים הוא מחוייבות והוא הוצאה תמידית ולכן אנשים רבים מגיעים לשלב של חיפוש פתרון אחסון אתרים ערב לפני העלאת האתר לרשת והם מתפתים לבחור באופציות זולות או חינמיות. יש כאן סכנות רבות וחשוב להבין אותן לפני שבוחרים באופציות הקלות והזולות ביותר של קידום אתרים.

 

אחסון אתרים על גבי תיקיית FTP - בעיות במודל החינמי:

אם תקישו באינטרנט את הצירוף "אחסון אתרים בחינם" בוודאי תגיעו לעמוד תוצאות רבים שמשדלים אתכם לאחסן את האתר בחינם אין כסף על גבי תיקיית FTP על הרשת עצמה. זה נשמע מאוד מפתה כי אין כאן דמי אחסון וזו עבודה חד פעמית (או כך זה נראה). הבעיה היא שלהעלות אתר לתיקייה על גבי הרשת זו עבודה חד פעמית אבל תחזוקה שוטפת ונכונה של אתר היא עבודה יום יומית תובענית. יש בעיות רבות עם אחסון אתרים על הרשת והבעיה הראשית היא בעיית עומס ועיכובים של שעות ולפעמים של ימים בגישה שלכם עם האתר. לכן, אם מדובר על אתר דינאמי אליו אתם רוצים לשלוח תכנים על בסיס קבוע או אפילו על בסיס יומי,הפיתרון של אחסון אתרים על גבי תיקייה איננו יעיל. כמו כן, אחסון אתרים על גבי תיקייה ברשת לא מבטיח לכם דבר בנושא תמיכה טכנית, זיהוי תקלות תקשורת וטיפול בבעיות במיידית ולכן יכולות להיות לכם בעיות תקשורת חמורות וגישה מוגבלת לאתר לעיתים קרובות מה שמתבטא כמובן - בהפסד כספי. כל הזדמנות שהייתה ללקוח להגיע לאתר שלכם והיא לא מומשה בשל תקלה טכנית היא הפסד כספי.


אחסון אתרים תמורת דמי אחסון נמוכים - בעיות במודל:

אם תקישו את הצירןף "אחסון אתרים" במנוע החיפוש תקבלו עמודים על גבי עמודים של תוצאות מפתות המציעות לכם אחסון אתרים תמורת סכומים זעומים של שני דולרים ליום אחסון ועוד הצעות מפתות, כולל דומיין (כתובת אתר רשמית) מתנה לשנה וכמובן כולל ההבטחה שהמחיר עבור אחסון אתרים ישאר זהה ללא קשר לנפח האתר. המודל הזה הוא בעייתי כי אותן חברות לרוב מגבילות אתכם בהעלאת תכנים חדשים לאתר ו/או שהן מגבילות את מספר הגולשים בשל עומסים על השרת. מודל זה הוא בגדר אליה וקוץ בה.

 

כמו כן, תהיה לכם ההזדמנות להנות משירותי אחסון אתרים בחינם אין כסף, ללא הגבלה של נפח האתר וללא הגבלת גולשים בתמורה להקצאת שטחי פרסום עבור מנוע החיפוש גוגל. גוגל מנצל שטחי פרסום לנסות למשוך את הגולשים שנמצאים באתר שלכם ולעניין אותם לגלוש באתרים מאותו תחום כך שבעצם - גוגל מושך את הגולשים שלכם ישירות לאתר המתחרים. מדובר על סיכון.